fbpx

רספונסיביות

אל תתפשרו על חווית המשתמשאתר רספונסיבי

גם אם אתם מהתחום וגם אם לא, אני מאמין ששמעתם לא מעט על נושא חווית המשתמש. כל עולם הדיגיטל מדבר על זה: מפתחי תוכנה, מעצבים, מתכנתים, מקדמי אתרים, מנהלי שיווק וקריאטיב. למה כולם רוצים להנגיש חווית משתמש מושלמת, מה הם היתרונות באתר רספונסיבי ומה זה בעצם אתר רספונסיבי. רגע, לאט לאט חברים.. מבטיחים שתקבלו תשובה להכל.

מה זה בעצם אתר רספונסיבי?

מה זה אתר רספונסיבי? "אתר רספונסיבי", כותרת מפציצה קצת.. אם היינו רושמים "אתר מגיב" רוב הסיכוים שהייתם יוצאים. טוב לפעמים הקופירייטר שלנו הולך לאיבוד, מצטערים. בכל אופן, אתר רספונסיבי הוא אתר אשר נותן חווית גלישה בהתאם למכשירים שונים, רזולוציות שונות ומסכים שונים. אתר רספונסיבי הוא מלאכת מחשבת של ממש, בעזרת הנגשה נכונה של האתר תוכלו להתאים את האתר למגוון רחב של מכשירים: אפל, אנדרואיד, מסכי טלויזיה, מחשב נייד. לא נתפלא אם בעשור הבא האתרים יונגשו גם אל המקרר הביתי.

80% מהלקוחות שלכם יכנסו לאתר שלכם דרך הפלאפון

לפני שאנחנו מתחילים, נסו לחשוב רגע מתי לאחרונה נכנסתם לאתר באופן יזום דרך המחשב. הפלאפון הולך איתנו לכל מקום, אנחנו כמעט בטוחים שבעוד כמה שנים שתחפשו את ערך – "כף היד", תקבלו תמונה של פלאפון. אבל זה לא הנושא. רוב הלקוחות שלכם נכנסים לאתר שלכם דרך הפלאפון הפרטי שלהם, כיום יש אין ספור של סוגי מערכות הפעלה לפלאפונים, גדלי מסכים שונים. לשם כך תצטרכו להתאים בצורה הטובה ביותר לכל מכשיר את חווית המשתמש שלו. באמצעות התאמה נכונה של האתר לפלאפון תוכלו לספק חווית גולש שתגרום ללקוח שלכם להישאר באתר ואף להשאיר פרטים.

"אתה לא בונה אתריםאתה המשתמש"

כשישבתי לראשונה עם השותף שלי לעבוד על אחד הפרויקטים המורכבים שהיו לנו, תהינו איך נוכל לספק חווית משתמש מושלמת באתר. שעות ישבנו וחשבנו איך אנו בתור בוני אתרים מנגישים את האתר בצורה הטובה ביותר. אני חושב שהפרויקט הזה היה המתנה הכי גדולה שלי. לאחר שעות ששברנו את הראש הגענו למסקנה, אתה לא בונה אתריםאתה המשתמש. עם הגישה הזו המשכנו את מלאכת בניית האתר. אני יכול להגיד שזה הפרויקט הכי קשה שהיה לי בתור בונה אתרים, באותה נשימה אני יכול להגיד שמדובר בפרויקט שאני הכי גאה בו וגם זה ששינה את צורת המחשבה שלי.

כאשר אנחנו בונים אתר אנו צריכים לנתק את עצמנו, ולהיכנס לתוך הראש של אלו שגולשים דרך המחשב, דרך הפלאפון והטאבלט במהלך היום. כאשר אנו שמים את עצמנו במצב הזה, אנחנו עדים למצב שבו אנו נכנסים לאתר מהפלאפון אנחנו מאבדים עניין מהר מאודבדרך כלל אנחנו באמצע שיחה עם חברים בקבוצת הוואצאפ, נמצאים במהלך יום עבודה, במהלך אימון בחדר כושר. בגדול זה לא משנה איפה אנחנו, הנקודה היאאנחנו מחפשים מידע זמין ועכשיו!

לכן, נצטרך להתאים את האתר נכון מבחינה עיצובית ופונקציונלית בעת שאנחנו מגישים את האתר דרך הפלאפון. אנחנו יכולים בעזרת עיצוב רספונסיבי להגיע ישר לעיקר, להנגיש להם את המידע שחשוב להם ואף להשאיר להם מקום להשארת פרטים.

לא רק ללקוחותגם גוגל מתחיל להתאהב

לא רק הלקוחות שלכם יראו יתרון אדיר, עיצוב אתר רספונסיבי מתקבל באהבה במנועי החיפוש ובגוגל בפרט. כאשר אנו מדברים על אתר רספונסיבי אנו מדברים על אתר שיודע להתאים את עצמו פונקציונלית ועיצובית בהתאם למכשיר הגולש. אחד היתרונות המשמעותיים הם שהקישור של האתר נשאר אותו הדבר. הקונץ? בכל מכשיר תראו את האתר בצורה שונה בהתאם למקום ולמכשיר איתו אתם נמצאים.

גוגל מעודדת חווית גולש, חלק מהקריטריונים של גוגל ידועים לנו וחלקם נשארים על גדר סוד של האלגוריתם של גוגל. דברים המשפיעים על חווית המשתמש: תוכן איכותי וקריא, מהירות טעינת אתר האינטרנט, אתר רספונסיבי ומגיב לכל המכשירים, אתר מונגש לבעלי מוגבלות ועוד.

7 שניות זה הזמן בו לקוח מחליט אם לעזוב או להישאר

בעולם הדיגיטל של שנת 2020, המשפט "אין חכם כבעל ניסיון" הוחלף ב"אין חכם כבעל תוכן איכותי"

כאשר אנחנו כותבים תוכן לגולשים שלנו עלינו לעשות את התוכן מספיק שיווקי, מעניין ואטרקטיבי עבור הגולש. גולש שנכנס לאתר האינטרנט דרך הפלאפון לרוב לא יהיה לו זמן לקרוא עכשיו "למה אנחנו" בשיטת מגילת העצמאות. לכן אנו צריכים להתאים את הטקסטים במובייל בצורה שונה, איכותית ושיווקית. מאידך, כאשר אנו מדברים על תוכן לגולשים דרך המחשב אנו מדברים על תוכן איכותי ומפורט אף יותר. עם זאת, אסור לנו להגיע למצב שהלקוח מאבד את עצמו בקריאה. לכן, עלינו למלא את האתר בתוכן איכותי ואינפורמטיבי. בונוס: גוגל מתייחס לתוכן איכותי ברצינות רבה ובתור משהו שמשפר את חווית המשתמש וזמן השהייה באתר. על התוכן שלכם, אל תתפשרו.

מי צריך אתר רספונסיבי?

זה בדיוק כמו לשאול מי צריך אתר אינטרנטכל בעל עסק. מדי שנה בישראל נפתחים כ – 50,000 עסקים חדשים. כמה עסקים נפתחו בנישה שלכם אתם יודעים? עליכם תמיד להיות צעד אחד לפני המתחרים שלך, בניית אתר אינטרנט רספונסיבי היא אחת הדרכים שלכם להגשמת היעד. עד לפני 10 שנים בעידן ה"טמפל ראן" והקנדי קראש אנחנו יכולים להגיד שאתר רספונסיבי היה בגדר "מותרות" שלא כל אחד יכול להרשות לעצמו. היום אתר רספונסיבי הוא חובה לכל בעל עסק מאחר ורוב הגלישה אל האתר מגיעה ממכשירים חכמים. לכן, זה הזמן לשם שינוי להיות חכם ולהקדים את המתחרים בנישה שלכם.

אופס.. חשבתם ששכחנו? עיצוב אתר רספונסיבי

אחד הדברים החשובים בעת בניית האתר הוא עיצוב האתר. עיצוב האתר תופס נפח גדול מאחר ומדובר בדבר הראשון שהלקוח נחשף אליו מלבד התוכן. נוכל לתפוס לקוחות פוטנציאליים אם נצטרך "לתפוס" את העין שלהם. כאשר אנו בונים אתר עם ממשק עיצובי ידידותי, לוגואים ובאנרים מניעים לפעולה אנחנו יכולים להיות בטוחים שהלקוח ישאר באתר יותר ממה שציפה בהתחלה. עיצוב מושך אשר נעשה בצורה נכונה, מבליט את הפלוסים של העסק שלכם ונותן מצג של עסק שצריכים אותו ולא ההפך יכול לייצר עבורכם מבול של לידים.

זה הזמן שלכם לבנות אתר רספונסיבי, או לפחות לכוס קפה.. תחליטו אתם.

אם הגעתם עד לפה, אתם לא יכולים להגיד שלא נגענו בכם באיזשהו מקום. כמו שכבר אמרנו במאמר, אתר רספונסיבי הוא לא נמצא על גדר מותרות. אנו מאמינים בגישת "אתה לא בונה אתריםאתה המשתמש", מה שעוזר לנו לקבל זווית נוספת על האתר שלכם בתור גולשים. אנו מאמינים שההצלחה שלכם היא ההצלחה שלנו, לכן נלווה את כל התהליך בשקיפות מלאה. נבנה תוכנית עבודה ובריף מסודר, נכתוב, נמחוק, נעלה, נתחרט, נשנהעד שנגיע לתוצר המושלם! אתם מוזמנים עוד היום אלינו לבנות את האתר החדש שלכם. מרגישים שזה לא הזמן? אתם עדיין מוזמנים לקפהיש לנו הרבה מה לדבר איתכם.

Open chat
שלום .
איך אפשר לעזור ?